· Projekt edukacyjny
Szkoła podstawowa IV-VIII

Warsztaty kulinarne w IV C

· admin dnia marzec 24 2019 15:55:12 · Drukuj
Podsumowanie X edycji programu "Działaj Lokalnie"

foto: M. Mazurkiewicz, J. Burshtyk

W dniu 18 III 2019 w sali konferencyjnej UMiG odbyło się podsumowanie X edycji programu Działaj Lokalnie, w ramach którego Stowarzyszenie Copernicus, działające przy naszej szkole, realizowało projekt "Mobilna robotyka pod lupą".
Jest nam miło poinformować, że nasze Stowarzyszenie zajęło I miejsce w konkursie "Opowiedz...." w kategorii motyw.
Otrzymaliśmy super nagrody - roboty edukacyjne Mind, które na pewno zachwycą naszych milusińskich.

· admin dnia marzec 19 2019 20:37:10 · Drukuj
Zawody sportowe dla zerówek i klas I - III kz

foto: Z. Selwa

· admin dnia marzec 17 2019 20:44:48 · Drukuj
Wycieczka klasy IV B do korczyńskiej pijalni czekolady

· admin dnia marzec 13 2019 21:51:13 · Drukuj
Dzień Kobiet - występy taneczno - wokalne :)

· admin dnia marzec 13 2019 21:03:44 · Drukuj
Sukces Michaliny

Uczennica naszej szkoły Michalina Dwornicka z kl. V a w dniu 10 marca zajęła II miejsce podczas rywalizacji w międzynarodowych zawodach Karpatia Open, Podkarpackej Ligi Narciarskiej oraz Memoriału Olka Ostrowskiego, odbywających się na stoku narciarskim Laworta.
Gratulacje!

· admin dnia marzec 11 2019 19:45:02 · Drukuj
Wycieczka na targi edukacyjne

6 marca 2019 uczniowie klasy VIII b SP oraz III a gimnazjum wraz z wychowawcami (Magdalena Bednarz, Anna Ciślik – Kaszany) brali udział w Podkarpackich Targach Edukacyjnych, które odbywały się w G2A ARENA w Jasionce.
Podkarpackie Targi Edukacyjne są ważnym przedsięwzięciem branży edukacyjnej, propagowane są wśród uczniów i nauczycieli z terenu Podkarpacia. Uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych oraz uczelni wyższych. Uczestniczyli w warsztatach „ Lekcja współczesnej kryminalistyki, czyli o wykorzystaniu nauki w wykrywaniu przestępstw”, prowadzonych przez pracowników WSPiA (Rzeszowska Szkoła Wyższa).
W ramach targów uczniowie mogli skorzystać z porady psychologów w określeniu preferencji i zainteresowań zawodowych, określeniu kierunku kształcenia i wyborze uczelni, a także o wyborze zawodu.
A. Ciślik-Kaszany

· admin dnia marzec 11 2019 19:38:41 · Drukuj
Dzień Kobiet - apel przygotowany przez Samorząd Uczniowski

foto: N. Boho

· admin dnia marzec 09 2019 19:02:23 · Drukuj
Finał IV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego

foto: N. Boho, Z. Selwa
W poniedziałek 4 marca br. odbył się w Szkole Podstawowej nr 1
w Ustrzykach Dolnych finał IV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijno-Patriotycznej.
Do konkursu zgłosiło się 54 uczniów ze szkół: Hoszów, Ropienka, Czarna, Wojtkowa, Ustjanowa Górna, SP1 i SP2 w Ustrzykach Dolnych.
Występy oceniało jury w składzie: P. Halina Wolska-Leń, P. Józefa Osiowy,
P. Wioletta Derecka oraz S. Sylwia Bojda.
Wyniki Konkursu przedstawiają się następująco:

· admin dnia marzec 06 2019 21:15:34 · Drukuj
Udział uczniów w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych poprzez start w zawodach biegowych i nordic walking. Odbyły się one w dniu 3. 03.2019 r. w miejscowości Równia na dystansach 1963 m, 8 km oraz 5 km. Najmłodsi biegacze startowali często w towarzystwie rodziców na najkrótszym dystansie, natomiast starsi uczniowie stanęli do rywalizacji w marszu nordic walking na dystansie 5 km. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” zakończył się wieloma sukcesami. Alicja Matiasik pokonała wszystkie rywalki w biegu na dystansie 1963 m, a za nią (duga wśród kobiet) metę przekroczyła Gabriela Jagielska. Trzeci wśród wszystkich startujących na tym dystansie panów był Karol Kaszany. Pozostali nasi uczniowie zdobyli statuetki zwycięzców w kategoriach wiekowych: Zuzanna Selwa – I m-ce nordic walking, Olivia Chrapkiewicz – II m-ce nordic walking, Julia Kocik – III m-ce nordic walking, Miłosz Kocik – III m-ce nordic walking, Nikola Łoch – III m-ce K1, Barbara Oskorip – II m-ce K3, Klaudiusz Szeliga – II m-ce M1, Karol Jasiurski – III m-ce M1, Norbert Łoch – II m-ce M2. Gratulacje dla zwycięzców oraz pozostałych startujących uczniów naszej szkoły, którzy stanęli tego dnia na starcie. Byli to: Wiktoria Kuzara, Amelia Kot, Kinga Matyja, Klara Augustyn, Ewa Budzyk, Maja Łoch, Jowita Chrząszcz, Oliwia Sztengert, Daria Gibała, Iga Chorzępa, Patrycja Kuzara, Szymon Kozak, Gracjan Dębski, Michał Jakubik, Jakub Juszczuk, Józef Gibała.
Anna Ciślik-Kaszany

· admin dnia marzec 04 2019 22:25:49 · Drukuj
Wyróżnienie Weroniki w wojewódzkim konkursie

Miło nam poinformować, że uczennica klasy III c naszego gimnazjum Weronika Kobzdej zdobyła wyróżnienie w I WOJEWÓDZKIM KONKURSIE LITERACKO- HISTORYCZNYM „WOLNOŚĆ JEST W NAS. KU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”. Z tej okazji wraz z nauczycielką Barbarą Woźniak wzięła udział w uroczystości upamiętnienia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Szkole Podstawowej w Posadzie Górnej, w trakcie której nagrodzeni zostali laureaci. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, młodzież z prawie 50 podkarpackich szkół nadesłała 150 prac. Naszej laureatce Weronice serdecznie gratulujemy.
Barbara Woźniak

· admin dnia marzec 04 2019 22:14:51 · Drukuj

do WAKACJI!!! :)

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.